mucholapka - zimovat či nezimovat?

Všechno o pěstování - jak na to, škůdci, technika, ...
Odpovědět
Jirka
Kontaktovat uživatele:

mucholapka - zimovat či nezimovat?

Příspěvek od Jirka » 12 zář 2018, 17:25

Zdravím vespolek,
jsem začátečník, proto se předem omlouvám za možná trochu hloupé dotazy.
Chtěl bych se zeptat, zda a kdy letos přezimovat moje mucholapky. Jedná se o variantu Bohemian Garnet. Tu jsem si koupil na letošní výstavě, kterou Darwiniana každoročně pořádá.
Případ 1:
Mucholapka byla sežehnutá sluncem, jak byly ty vedra. Všechny listy zčernaly. Raději jsem mucholapku přesunul z balkonu pod LED osvětlení, aby se vzpamatovala. Před pár dny teprve vyrostl první zdravý list. Co s ní? Může vůbec přežít zimování?
Případ 2:
Pod spálenou mucholapkou se mi objevily 2 další o velikosti semenáčků. Velikost listů i s řapíky není větší než 5 mm. Vypadají zdravě, nespáleně. Přežijí bez zimování? Můžu je nechat v květináči a svítit jim přes zimu?

Jirka
zlatokrt
Kontaktovat uživatele:

Re: mucholapka - zimovat či nezimovat?

Příspěvek od zlatokrt » 12 zář 2018, 21:21

Vzhledem k okolnostem bych se klonil k celoročnímu pěstování pod umělým osvětlením. Pouze bych se jí pokusil dopřát snížení teploty, pokud máte možnost. 10 - 15 °C bude v zimě vhodnějších, i když asi ne nezbytných.
Adam Veleba
Jirka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka » 13 zář 2018, 12:32

Moc děkuji za odpověď, budu je tedy zimovat až příští sezónu.
Docela se těším, až je budu moci přesadit a rozsadit. Jak poznám u těch malých mucholapek, že jsou dostatečně velké na přesazení?
Jirka
zlatokrt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zlatokrt » 15 zář 2018, 21:53

Hmm, asi bych to posuzoval podle toho, zda jsem schopen je pohodlně uchopit do pinzety a rozumě s nimi manipulovat, aniž bych je rozmačkal nebo jim utrhal kořínky. Tehdy jsou pro mě dostatečně velké :-)
Adam Veleba
Odpovědět