DarwiKuk - malá levná meteorologická stanice pro pěstitele

Vitríny, elektronika, skleníky, zavlažování, ...
Termiter
Site Admin

Re: DarwiKuk - malá levná meteorologická stanice pro pěstitele

Post by Termiter » 06 Aug 2018, 18:51

O dotazu vím, odpověď bude delší. Až mi odpadnou horečky, odpovím.
Michal Rubeš - člen správní rady společnosti Darwiniana
Termiter
Site Admin

Post by Termiter » 20 Aug 2018, 14:18

Konečně jsem se dostal k odpovědi.
Ahoj, již delší dobu přemýšlím o nějakém bezdrátovém řešení čidel teplota/vlhkost s možností archivovat naměřená data z různých částí domu a tedy i ze zimní zahrady, kde mám masožravky. DarwiKuk je myslím zajímavým řešením. Proto se chci zeptat jaký máte v praxi dosah mezi DarwiKukem a Wifi zařízením (routerem). Přesnost a rozsah čidel je myslím u DarwiKuku dostatečná, proto přemýšlím i o udělaní krytu pro osazení čidel pro venkovní instalaci. Díky moc za odpověď a ahoj.
Použitá deska má integrovanou WiFi anténu, takže lovec signálu to není. Dost záleží na místních podmínkách, hlavně na rušení v pásmu 2,4 GHz, kde DarwiKuk pracuje. Muselo by se to vyzkoušet.
Už mám doma podobnou desku WeMos D1 mini, která umožňuje připojení externí antény. Ta bude mít daleko větší dosah. Nevýhoda je v tom, že je o 3€ dražší. Sice bude pracovat se stejným programem, ale je třeba jej zkompilovat zvláště pro tuto desku, takže budeme mít dvě binárky. S tím se ještě musím poprat.
Václav Rašek

Post by Václav Rašek » 26 Aug 2018, 13:25

Ahoj, děkuji za info.
Praktické vyzkoušení by bylo asi nejlepší. Domnívám se, že pro některá měřící místa by stačila asi základní verze desky, ale právě pro zimní zahradu si nejsem jistý, zda by to ještě bylo dostačující a tam by deska s externí anténou byla přínosem. Rozdíl v ceně není až tak velký, pokud se to koupí na Aliexpresu :).
Ještě mě napadla jedna věc. Mohli by provozovatelé Darwikuku napsat informaci, jak daleko mají umístěného Darwikuka od zdroje WiFi v domácnosti, případně uvést, jak silný mají signál WiFi v místě instalace (dBm)? Pro sílu signálu používám docela jednoduchou aplikaci na mobilním telefonu "Network Signal Info".
Děkuji za informace.
Termiter
Site Admin

Post by Termiter » 26 Aug 2018, 20:27

Tak já mám u DarwiKuku -92 dBm. Vzdálenost asi 8 metrů a v cestě jedna zeď. Navíc je u mě pásmo 2,4 GHz hodně zarušené.
DarwiKuk funguje úplně v pohodě.
Václav Rašek

Post by Václav Rašek » 30 Aug 2018, 17:58

Ahoj Michale,
díky za hodnoty. Ještě se Tě zeptám, zda to máš s původní WiFi deskou nebo s tou novou s externí anténou? Má ještě někdo naměřené nějaké hodnoty?
V zimní zahradě mi u masožravek ukazuje signál -72 až -75 dB. V pokojíku u orchidejí -80 dB a ve sklepě u tekutého vína :) -80 až -85 dB. To by možná mohlo stačit.
Termiter
Site Admin

Post by Termiter » 30 Aug 2018, 18:27

Je to ta původní deska. Tu s anténou jsem ještě nepostavil. Není nějak čas.
Termiter
Site Admin

Post by Termiter » 30 Aug 2018, 18:32

Jinak poslal jsem automatickou aktualizaci na verzi 2.1. Funkce jsou stejné, ale obsahuje nové knihovny. Zadávání hesla teď funguje mnohem rychleji a spolehlivěji.

Robert pracuje na oznamování překročení nastavených hodnot emailem. Už to dva týdny testujeme, funguje to spolehlivě. Ještě vychytáme pár drobností a pustíme to ven.
Termiter
Site Admin

Post by Termiter » 31 Aug 2018, 21:49

Pro sebe? :cD
Václav Rašek

Post by Václav Rašek » 01 Sep 2018, 11:54

Jj pro sebe :). 6 sad, 4 vnitřní, 2 venkovní (kryté) a jedna sada na náhradní díly. Jako zdroj použiji mikroUSB nabíječky pro telefon. Koukal jsem, že se na Ali dají sehnat kolem 2 USD, to u nás za ty peníze neseženu.
Post Reply