Brouci v květináčích - co s nimi?

Všechno o pěstování - jak na to, škůdci, technika, ...
Jirka
Příspěvky: 48
Registrován: 12 zář 2018, 17:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouci v květináčích - co s nimi?

Příspěvek od Jirka » 21 pro 2019, 18:42

Tak a dost, chci je zabít všechny. Mám ty chvostoskoky nejenom v květináčích, ale už i ve špajzu. Půlku špajzu jsem musel vyházet. Ty mrchy zalezou skutečně všude. Další várku chvostoskoků jsem si přitáhnul s nějakou z nových kytek. Příště budu kytky přesazovat venku a květináče rovnou zahodím. Chci ty brouky zabít. Zabít je všechny, do jednoho a nekompromisně. Poraďte mi prosím nějakou chemii, už mě ty brouci vážně nebaví. Pěstuji většinou rosnatky a mucholapky. Také mám jednu tučnici a jednu bublinatku.
Jirka
Uživatelský avatar
zlatokrt
Příspěvky: 78
Registrován: 24 bře 2018, 20:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouci v květináčích - co s nimi?

Příspěvek od zlatokrt » 25 pro 2019, 22:43

Chápu, mít je ve špajzu je něco jiného než u kytek. Je ovšem zvláštní, že se jim u vás tak daří, já se třeba o jejich chov snažím kvůli žabkám, ale nikdy mi nevydrží déle než rok.
Do prostoru bych použil asi biolit nebo podobný sajrajt. Na kytky nevím, možná Karate? Mospilan je systémový, ale chvostoskoci kytky moc neožírají, Karate je dotykový a požerový jed, to bude vhodnější. Snad na ně funguje. Anebo pro začátek biool, ten by jim mohl dostatečně vadit a není to jed.
Adam Veleba
Jirka
Příspěvky: 48
Registrován: 12 zář 2018, 17:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouci v květináčích - co s nimi?

Příspěvek od Jirka » 01 led 2020, 20:24

Děkuji za tipy, podívám se, co z toho budou mít v obchodě.
Proč se u mě chvostoskokům tak daří? Vloni jsem všechno přesadil asi tak 3x (právě kvůli chvostoskokům), a přesto jsem se jich nezbavil. Lépe řečeno zbavil, ale natáhnul jsem si je zpátky s kytkou od jiného pěstitele. Proč se u mě chvostoskoci tak úspěšně množí? Nevím, jsem začátečník. Napadá mě několik věcí:
1) rostliny jsou permanentně ve vodě. 2cm drenáž keramzit, 1 cm vody v podmisce.
2) používám tu jedinou rašelinu, která se dá sehnat v hobby marketech (Agro). Jinou rašelinu jsem již sehnal, mám ji připravenou na příští sezonu
3) Kytky nemají prakticky žádnou ventilaci. Jsou v malém bytě, takže ventilace probíhá jenom když zprudka otevřu dveře nebo když projdu okolo :) Část kytek je na otevřených policích, druhá část je na okně v otevřeném akvárku.
4) Mám tvrdou vodu. Sice ji převařuji a nechávám odstát, ale to víme, že to nestačí. Reversní osmosu jsem ještě nepořídil, k dešťovce se nedostanu.
5) možná má chvostoskoky spousta pěstitelů, ale brouci jsou tak mrňaví, že si jich nemůžou všimnout?

Tak to je tak to co mě teď napadlo. Nevím, jestli to může mít souvislost všechno, nebo jenom něco.

PS: tak mě napadlo - co kdybyste mi pár těch žabek půjčil na 2 dny, že by se u mě nakrmily? :D
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host