DarwiKuk - malá levná meteorologická stanice pro pěstitele

Vitríny, elektronika, skleníky, zavlažování, ...
Odpovědět
NecMasterX
Příspěvky: 5
Registrován: 22 pro 2019, 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: DarwiKuk - malá levná meteorologická stanice pro pěstitele

Příspěvek od NecMasterX » 30 led 2020, 18:03

Zdravím,
také jsem úspěšně poskládal DarwiKuk Dlouhán. Vše napoprvé spájeno, nastaveno a hnedle funkční. Použil jsem tedy pouze 1m kabelu, ale hodilo by se více, příště zkusím, zda dá alespoň 1,5m. Tímto bych chtěl poděkovat za parádní věcičku.

A rovnou se ale musím zeptat, zapájení jsem kontroloval několikrát, výrobek je pěkně natřen lakem a nezasahuje přes čidla, dle všeho je práce opravdu čistá. Nicméně mi vyhazuje chyby viz obrázek dole. Asi bych pochopil ty chyby s osvětlením, může to být způsobeno kapkami, které jsou na skle a světlo se chybně lomí, nicméně i druhé čidlo vykazuje náhodně chyby. Nyní je to sice už jen tak 4x denně, asi se to samo opravuje, ale i tak je to nepříjemné. Čím by to mohlo být? Zkrat? Nenašel jsem v tom žádnou pravidelnost, souvislost. Děkuji.
DSC_1950.JPG
dar.jpg
Termiter
Site Admin
Příspěvky: 149
Registrován: 22 bře 2018, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DarwiKuk - malá levná meteorologická stanice pro pěstitele

Příspěvek od Termiter » 31 led 2020, 00:02

Gratuluji, dobrá práce!

S podobnými výpadky se občas setkávám, i když ne v takové míře. Na vině je zřejmě ten kabel k čidlům. I2C sběrnice není stavěná na takové délky. Je citlivá na kapacitu mezi vodiči a na okolní rušení. Zkuste ten kabel nahradit kroucenou dvojlinkou, třeba síťovým kabelem.
Michal Rubeš - člen správní rady společnosti Darwiniana
NecMasterX
Příspěvky: 5
Registrován: 22 pro 2019, 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: DarwiKuk - malá levná meteorologická stanice pro pěstitele

Příspěvek od NecMasterX » 09 úno 2020, 17:56

Problém zřejmě vyřešen. S nejvyšší pravděpodobností byl na vině adaptér z Číny, který jsem objednal na zkoušku. Zkusil jsem dát adaptér od iPhone (né, že by tedy taky nebyl z Číny :-)) nicméně již to "nestřílí" nesmysly a jede hladce skoro týden po výměně.

-Chtěl jsem se ještě zeptat, zda jste nepřemýšlel o přidání podpory 2 čidla vlhkosti substrátu?
Termiter
Site Admin
Příspěvky: 149
Registrován: 22 bře 2018, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DarwiKuk - malá levná meteorologická stanice pro pěstitele

Příspěvek od Termiter » 10 úno 2020, 09:38

Zdar, tak paráda, tohle je zajímavá zkušenost.

O více stejných čidlech jsme několikrát debatovali. Závěr byl vždy takový, že by to šlo, ale...

Ten kabel mezi čidlem a mikrokontrolerem může být jen půl metru dlouhý při použití běžné kšandy. Je to dané omezením sběrnice I2C. Takže při největším rozpažení by bylo možné měřit stanoviště jen metr vzdálené.

Zrovna čidlo vlhkosti půdy může být jen jedno, protože použitý mikrokontroler ESP8266 má jen jeden analogový port.

Musel by se hodně předělat program v DarwiKuku, ale také na straně databáze a serveru.

No a ta hlavní věc je, že ten mikrokontroler je na tom to levnější. Stojí jen 1,5€. ;)
Michal Rubeš - člen správní rady společnosti Darwiniana
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti