Filtračná kanvica

Vitríny, elektronika, skleníky, zavlažování, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Igor I.
Příspěvky: 18
Registrován: 12 zář 2018, 19:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Filtračná kanvica

Příspěvek od Igor I. » 13 čer 2020, 12:55

Píšem to sem ako radu pre ľudí, ktorí bojujú s tvrdou vodou rovnako ako ja. Kedže bývam v Brne, je tu voda dosť tvrdá. Podľa webu je na mojej adrese voda o tvrdosti 2,91 mmol/l (291 ppm). Rozmýšľal som nad kúpou reverznej osmózy ale pre počet rastlín - nemám žiaden skleník, miestnosť plnú stolov s rastlinami, mi to prišlo zbytočné. Preto som hľadal v kategórii filtračných kanvíc. Na českom/slovenskom trhu som ale nevedel nájsť to, čo som potreboval - presnejšie nenašiel som nič odskúšané na rastlinách. Podarilo sa mi ale v zahraničnom príspévku jedného pestovateľa nájsť odporúčanie na kanvicu značky ZeroWater. Na Slovensku a Česku sa však zatiaľ nepredáva, avšak podarilo sa mi ju zohnať za veľmi peknú cenu na bazári. Výsledok prvej filtrácie ma veľmi milo prekvapil. Tvrdosť vody klesla na hodnotu 1 ppm! Takže zatiaľ za mňa môžem rozhodne odporúčať každému kto bojuje s tvrdou vodou. Balenie obsahuje aj úplne jednoduchý prístroj na meranie tvrdosti vody. Kanvicu sa mi podarilo nájsť na nemeckom amazone za cca 45€, čo mi príde stále ako pomerne dobrá voľba (oproti neustálemu presadzovaniu a častým úhynom rastlín).
Ak niekto pozná iné dobre fungujúce filtračné kanvice, budem rád keď sa podelí o skúsenosti : ). Neberte to prosím ako nejakú reklamu, snažím sa len poradiť ľudom, ktorí riešia obdobný problém s vodou ako ja : )
Uživatelský avatar
Nautilus
Příspěvky: 3
Registrován: 27 čer 2020, 21:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtračná kanvica

Příspěvek od Nautilus » 27 čer 2020, 22:23

To zní skvěle. Též mám k dispozici zatím pouze parapet a mnohdy mě nebaví se tahat s 5l barely s destilkou... A toho plastového odpadu z toho... Kdybyste našel nějaký inzerát, dejte mi prosím vědět, já zatím našla jen klasické Brity (bavíme se furt o konvicích :D)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti