Kultivační osvětlení & vitrínka s osvětlením

Zde zakládají příspěvky ti, kteří se chtějí něčeho zbavit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zlatokrt
Příspěvky: 78
Registrován: 24 bře 2018, 20:36
Kontaktovat uživatele:

Kultivační osvětlení & vitrínka s osvětlením

Příspěvek od zlatokrt » 29 říj 2018, 22:54

V poslední době prochází moje kultivační prostory nemalými změnami, v jejichž důsledku mi přebývá jedna výkonná lampa domácí výroby a vitrínka s osvětlením (taktéž domácí výroby).
Lampa je osazena 50W plnospektrálním LED čipem s potlačenou zelenou částí spektra (tzn. světlo obsahuje vlnové délky víceméně v celé šíři viditelného světla, zelená je však zastoupena jen minimálně, zatímco červená a modrá jsou výrazně zesíleny), jako doplněk jsem přidal 5W teple bílý čip - aby světlo nebylo tak fialové. Světlo rostlinám vyhovuje, v mírných obměnách jsem lampu s úspěchem používal několik let. Lze pod ní úspěšně přezimovat i dospělý rosnolist, což je dle mého názoru poměrně dobrý indikátor výkonu. Dostatečně intenzivním světlem osvětlí plochu cca 1x1 metr. Nevýhodou je fialové světlo, na rostliny se i přes přidanou teple bílou ledku nekouká moc příjemně. Výhodou je vysoká účinnost.
Nabízím za 500 Kč. Na fotkách chybí větráček, před odesláním lampy ho tam namontuji (je nezbytný kvůli chlazení zdrojů i LED čipů).
IMG_20181029_220308.jpg
IMG_20181029_220227.jpg
IMG_20181029_220212.jpg
Adam Veleba
Uživatelský avatar
zlatokrt
Příspěvky: 78
Registrován: 24 bře 2018, 20:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultivační osvětlení & vitrínka s osvětlením

Příspěvek od zlatokrt » 29 říj 2018, 23:04

Dalším přebytkem je skleněná vitrínka s osvětlením. Osvětlení je řešeno třemi 11W červeno-modrými čipy a dvěma pruhy chladně bílého LED pásku. Obojí napájené 24 V zdrojem. Světlo je ve výsledku příjemnější než u lampy v předcházejícím příspěvku, vitrínka je osvětlená vskutku důkladně (DarwiKuk ukazoval kolem 10 000 luxů na úrovni rostlin). Vitrínka je celoskleněná s předními dvířky (volné sklo, zešikma vepředu položené). Je udělaná, aby přesně pasovala na Ikea komodu Malm :-) (tzn. plocha 80x48 cm, výška 40 cm).
Cena vitrínky včetně osvětlení 800 Kč. Nutno si vyzvednout osobně, vitrínu nelze poslat poštou.
P1140970.JPG
Adam Veleba
doktor33581
Příspěvky: 7
Registrován: 25 úno 2019, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultivační osvětlení & vitrínka s osvětlením

Příspěvek od doktor33581 » 15 bře 2019, 11:14

Dobrý den,

měl bych zájem o vitrínku s osvětlením, již jsem Vám psal na FB.

S pozdravem,

Studený Adam.
Uživatelský avatar
zlatokrt
Příspěvky: 78
Registrován: 24 bře 2018, 20:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultivační osvětlení & vitrínka s osvětlením

Příspěvek od zlatokrt » 15 bře 2019, 21:50

A vitrínka je zase volná... upozorňuji, že je pouze 40 cm vysoká. Vhodná spíše pro menší masožravky, na pěstování láčkovek se hodí pouze dočasně, než začnou pořádně růst.
Adam Veleba
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host