Jaro v západním New Yorku 2017 - Erythronium americanum a Cypripedium acaule (zatím bez MR)

Přírodní lokality v ČR i zahraničí, ochrana přírody apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
slavek
Příspěvky: 30
Registrován: 07 kvě 2018, 08:01
Kontaktovat uživatele:

Jaro v západním New Yorku 2017 - Erythronium americanum a Cypripedium acaule (zatím bez MR)

Příspěvek od slavek » 16 črc 2019, 09:54

Rozhodl jsem se, že se postupně pustím do zakládání několika témat z mého toulání po americké přírodě. Díky mému půlročnímu působení na University at Buffalo, jsem měl možnost od dubna do října prozkoumávat temnější lesy, louky a především mokřiny. Vzhledem k tomu, že Darwiniana se zabývá nejen masožravkami, ale i jinými botanickými kuriozitami, dovolil jsem si začít chronologicky nejdříve s albem, kde jsem ještě žádné MR nepotkal, neb na ně bylo brzy. Snad to nebude vadit ;-) Slibuji, že se později dostanu především ke špirlicím a darlingtonii v přírodě. To ale až v dalších albech.

Obrázek
Místní lesy jsou podmáčené (blízkost velkých jezer) a líbí se tu berneškám.
Branta canadensis (Canada goose / berneška velká); Letchworth woods, Buffalo, NY, USA

Obrázek
Běžným druhem savce jsou tu jelenci, kteří jsou podobným problémem v místních lesích, jako prasata divoká u nás. Letchworth woods prý kdysi bývaly známé svou bohatou květenou. Přemnožení jelenci ji však postupem času zdecimovali.
Odocoileus virginianus (White-tailed​ deer / jelenec běloocasý) - Letchworth woods, Buffalo, NY, USA

Obrázek
V dubnu tu začínají v lesích kvést koberce kandíků.
Erythronium americanum (yellow trout lily / kandík americký); Letchworth woods, Buffalo, NY, USA

Obrázek
Dalším typickým rodem květin amerického jara jsou trojčety, které se u nás prý občas pěstují na skalkách.
Trillium grandiflorum (white trillium / trojčetka velkokvětá); Letchworth woods, Buffalo, NY, USA

Obrázek
Později na jaře v podmáčených bažinatých lesích nalezneme množství dalších zajimavých rostlin.
Arisaema triphyllum ssp. stewardsonii (jack-in-the-​pulpit); Great Baehre Swamp, Buffalo, NY, USA

Obrázek
Na lovu jsem v těchto místech občas potkal i plazy.
Thamnophis sirtalis subsp. sirtalis (Eastern garter snake / užovka proužkovaná); Great Baehre Swamp, Buffalo, NY, USA

Obrázek
Díky kontaktování několika botanických a ochranářských společností se mi nazpět vrátilo několik kontaktů. S jedním z nich jsem poté měl možnost se účastnit několika botanických a přírodovědných exkurzí. Toto byla první. Navštívili jsme dva lesy plné tohoto střevíčníku, který kvete brzy z jara.
Cypripedium acaule (pink lady's slipper / střevíčník bezlodyžný) - Sprague Brook Erie County Park, NY, USA
Naposledy upravil(a) slavek dne 16 črc 2019, 13:30, celkem upraveno 1 x.
Termiter
Site Admin
Příspěvky: 149
Registrován: 22 bře 2018, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaro v západním New Yorku 2017 - Erythronium americanum a Cypripedium acaule (zatím bez MR)

Příspěvek od Termiter » 16 črc 2019, 11:38

Krásné fotky, díky!

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk

Michal Rubeš - člen správní rady společnosti Darwiniana
Uživatelský avatar
zlatokrt
Příspěvky: 78
Registrován: 24 bře 2018, 20:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaro v západním New Yorku 2017 - Erythronium americanum a Cypripedium acaule (zatím bez MR)

Příspěvek od zlatokrt » 16 črc 2019, 22:09

Moc pěkné, těším se na další!
Adam Veleba
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host