Kosiště - vyhnání Rákosníčka

Přírodní lokality v ČR i zahraničí, ochrana přírody apod.
Odpovědět
Termiter
Site Admin
Příspěvky: 149
Registrován: 22 bře 2018, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Kosiště - vyhnání Rákosníčka

Příspěvek od Termiter » 18 črc 2019, 20:06

Podle výsledků hlasování jsem stanovil termín akce na sobotu 3.8. V 10 hodin se sejdeme na přilehlém parkovišti.
Případně se můžete přihlásit na Fakebooku https://www.facebook.com/events/1052442351593050/

V úterý jsme byli s Janou dojednat další práce potřebné pro záchranu poslední životaschopné lokality tučnice české - na Kosišti u České Lípy.

Co nejdříve je třeba zlikvidovat rákos, který tam roste. Křoviňákem ho složím sám, to není problém, ale potřebujeme dobrovolníky na jeho sběr a odnos na kraj louky, kde se o něj dále postaráme. V deset dopoledne se sejdeme na lokalitě, uděláme co budeme moci a brzy odpoledne zase odjedeme. Možná se cestou ještě někde zastavíme, ale to dojednám až budu vědět termín. Během akce si samozřejmě projdeme celou louku, kde rostou i další masožravky jako rosnatka okrouhlolistá a bublinatka menší. No a také nějaké ty orchideje a jiné botanické kuriozity. 😉 A samozřejmě poznáte další pěstitele.

Lokalita je dobře přístupná autem. Já pojedu z Prahy nebo od Kralup, další i z jiných míst. Navzájem se pobereme.
Termín vybereme podle toho, kdy se více přihlásí pomocníků. Pokud chcete jet, zaškrtněte prosím dny, kdy by se vám to hodilo.

Každá ruka bude potřeba. Pomůžete, prosím?
Michal Rubeš - člen správní rady společnosti Darwiniana
Uživatelský avatar
slavek
Příspěvky: 30
Registrován: 07 kvě 2018, 08:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Kosiště - vyhnání Rákosníčka

Příspěvek od slavek » 22 črc 2019, 08:58

Ahoj,
pokud v daném termínu nic mít nebudu, tak se opět rád přidám ;-) Ale v nabízených termínech zrovna tyto dva víkendy mám nejspíš plné... Pokud se něco změní, tak sem písnu.
Termiter
Site Admin
Příspěvky: 149
Registrován: 22 bře 2018, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kosiště - vyhnání Rákosníčka

Příspěvek od Termiter » 22 črc 2019, 09:20

Každému to nevyjde, tak příště. Akcí bude více.

Termín jsem dnes určil na sobotu 3.8. Na ten den se mi přihlásilo nejvíce lidí.

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk

Michal Rubeš - člen správní rady společnosti Darwiniana
Termiter
Site Admin
Příspěvky: 149
Registrován: 22 bře 2018, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kosiště - vyhnání Rákosníčka

Příspěvek od Termiter » 22 črc 2019, 09:43

Takže termín je stanovený na sobotu 3.8. Přihlášky prosím sem nebo na https://www.facebook.com/events/1052442351593050/

Díky vám všem!
Michal Rubeš - člen správní rady společnosti Darwiniana
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host