P. Debbertiana opět zazimovala. Proč?

Všechno o pěstování - jak na to, škůdci, technika, ...
Jirka
Příspěvky: 48
Registrován: 12 zář 2018, 17:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: P. Debbertiana opět zazimovala. Proč?

Příspěvek od Jirka » 26 dub 2019, 17:12

zlatokrt píše:
26 dub 2019, 14:30
Nebál bych se skladovat rašelinu v nějakém uzavřeném soudku nebo kbelíku. Za zkoušku to určitě stojí.
Zkusím, díky
Jirka
Příspěvky: 48
Registrován: 12 zář 2018, 17:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: P. Debbertiana opět zazimovala. Proč?

Příspěvek od Jirka » 04 kvě 2019, 15:35

zlatokrt píše:
26 dub 2019, 14:30
Nebál bych se skladovat rašelinu v nějakém uzavřeném soudku nebo kbelíku. Za zkoušku to určitě stojí.
Tak mě chytil vztek nad plísní a všechny složky substrátu, co jsem měl připravené ve sklepě, jsem zahodil. Když jsem je šel koupit čerstvé, všimnul jsem si, že písek, který kupuji, je mokrý. Mokrý a zabalený v neprodyšném igelitu. Na obalu píšou, že je písek praný. Už předtím jsem si myslel, že plíseň začíná u zrníček písku, ale nepřikládal jsem tomu váhu. Teď mi to došlo. Koupil jsem tedy znovu ten stejný písek (jiný o vhodné zrnitosti jsem nikde nenašel). Ten písek jsem ještě neotevřený strčil do trouby na 60 stupňů a nechal ho tam půl hodiny. Snad to pomůže.
Zároveň jsem si koupil kýbl určený na barvu ( s neprodyšným víkem) a do něj jsem dal všechno, z čeho připravuji substrát. Tak snad to pomůže.
S pozdravem,
Jirka
Uživatelský avatar
zlatokrt
Příspěvky: 78
Registrován: 24 bře 2018, 20:36
Kontaktovat uživatele:

Re: P. Debbertiana opět zazimovala. Proč?

Příspěvek od zlatokrt » 06 kvě 2019, 10:11

Písek se dá propéct i na mnohem vyšší teplotu, dá se i převařit... v podstatě se mu nic nestane. S rašelinou je to horší. Tepelná úprava zničí patogeny, ale mění i vlastnosti rašeliny. Někdo věří, že se tím zničí i prospěšná půdní mikroflóra, ale to nemohu ani potvrdit, ani vyvrátit, jsou argumenty pro i proti. Dejte vědět, zda to všechno pomohlo.
Adam Veleba
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host