Jakou bublinatku k mucholapce?

Všechno o pěstování - jak na to, škůdci, technika, ...
Odpovědět
Jirka
Příspěvky: 48
Registrován: 12 zář 2018, 17:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jakou bublinatku k mucholapce?

Příspěvek od Jirka » 17 čer 2019, 16:00

Zdravím vespolek,
zakládám si velký květináč s mucholapkami. Mucholapky budou přes rok na slunném balkoně (jižní strana) a přes zimu je zazimuji do lednice (už vyzkoušeno :D )
Mám takový začátečnický dotaz. Pomozte mi prosím s výběrem:
Dostal jsem nápad. Moc by se mi líbila jedna bublinatka, kterou bych nasadil do květináče k mucholapkám. Bohužel těch bublinatek, které mají rády přímé slunce, jsem nenalezl mnoho. Ideálně by ta bublinatka mohla být jednoletá (letnička). Existuje taková bublinatka? Poradíte mi, která by to mohla být?
Děkuji,
Jirka
Uživatelský avatar
zlatokrt
Příspěvky: 78
Registrován: 24 bře 2018, 20:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou bublinatku k mucholapce?

Příspěvek od zlatokrt » 18 čer 2019, 21:22

Utricularia subulata... to je takový plevel, že roste všude. A je krátkověká (dle podmínek jednoletá, ale může růst i mnoho let, pokud nevymrzne nebo neuschne). Akorát není moc atraktivní - mrkněte na fotky na webu.
Adam Veleba
Jirka
Příspěvky: 48
Registrován: 12 zář 2018, 17:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou bublinatku k mucholapce?

Příspěvek od Jirka » 20 čer 2019, 08:58

zlatokrt píše:
18 čer 2019, 21:22
Utricularia subulata... to je takový plevel, že roste všude. A je krátkověká (dle podmínek jednoletá, ale může růst i mnoho let, pokud nevymrzne nebo neuschne). Akorát není moc atraktivní - mrkněte na fotky na webu.
Tak to vypadá jako přesně to, co hledám. Děkuji za tip, pokusím se ji někde sehnat :D

Jirka
Uživatelský avatar
slavek
Příspěvky: 30
Registrován: 07 kvě 2018, 08:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou bublinatku k mucholapce?

Příspěvek od slavek » 16 črc 2019, 10:02

Myslím, že se dříve nebo později ve sbírce objeví tak nějak sama :-D :-D Já ji nikdy nesháněl a teď ji mám leckde... Poptej se někoho z prahy a ten ti se škodolibou radostí nějako udá ;) Jak píše Adam, je to opravdu plevel. Pokud není u jiných bublin, tak to moc nikomu nevadí (pokud samozřejmě nechce sterilně mít oddělené druhy) a občas to vypadá hezky, když z mechu trčí žluté kvítky u rosnatek, špirlic či mucholapek. Pokud bys chtěl něco, co roste s mucholapkama v přírodě společně, pak je to třeba Utricularia juncea, tu ale neseženeš tak snadno jako subulatu. Co se týče přímého slunce, ber to i tak, že bude stíněná většími rostlinami mucholapek, tak by to nemusel být problém. Spíš aby jim nevadily vyšší teploty.
Jirka
Příspěvky: 48
Registrován: 12 zář 2018, 17:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou bublinatku k mucholapce?

Příspěvek od Jirka » 16 črc 2019, 10:38

Moc děkuji za tipy.
Jirka
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host