Přípravky na ochranu rostlin

Všechno o pěstování - jak na to, škůdci, technika, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mesemb
Příspěvky: 4
Registrován: 09 črc 2019, 08:56
Kontaktovat uživatele:

Přípravky na ochranu rostlin

Příspěvek od mesemb » 25 srp 2019, 18:45

Zdravím :) Chtěl bych se zeptat, použil někdo z vás na masožravky (nejlépe konkrétně na heliamfory, špirlice, láčkovice a láčkovky) přípravky NeemAzal nebo Rock Effect?

Poslední dobou jsem pořídil dost nových kytek a rád bych zavedl nějaký preventivní program, abych zabránil případnému zavlečení nejrůznějších škůdců (nerad bych znovu absolvoval setkání se sviluškami/savými roztoči). Mám dřívější zkušenost s přípravky Mospilan, Vertimec, Floramite, Nissorun... Všechno kytky zvládly bez následků. Zkoušel jsem i biool, ten už nějaké nepříjemné následky zanechal...

Nicméně nechci preventivně používat "agresivní" chemii, už pro případy vzniku rezistencí, chtěl bych tedy ideálně něco méně náročného a na přírodní bázi. Zaujal mě proto přípravek NeemAzal - má to obsahovat azadirachtin z rostliny Azadirachta indica (neem tree). Na zahraničních fórech jsem našel, že úspěšně používají neem oil na masožravky, různé přípravky nebo domácí výroba např. s jarem jako emulgátorem. Ze složení NeemAzal ale není jasné, v jaké je to formě a jaký je emulgátor, takže netuším, jestli je to pro masožravky bezpečné... Na podobném principu je pak přípravek Rock Effect, kde je ve složení pongamový olej...

Případně kdyby jste měli tip na něco lepšího, uvítám každou radu. Díky! :)
Pavel Vrána, Brno
Uživatelský avatar
Jakub Štěpán
Příspěvky: 25
Registrován: 23 bře 2018, 14:03
Bydliště: Loučeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přípravky na ochranu rostlin

Příspěvek od Jakub Štěpán » 29 srp 2019, 22:41

Zdravím,
nedávno jsem použil Rock Effect na puklice. Přišlo mi, že trochu zabral, každopádně důležité je, že ani citlivější rostliny nepoškodil. Vzal jsem to plošně od citlivých rosnatek po špirlice a darlingtonii a všechny v pořádku.
Člen Správní rady Darwiniany.
www.jakubstepan.com
Uživatelský avatar
mesemb
Příspěvky: 4
Registrován: 09 črc 2019, 08:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Přípravky na ochranu rostlin

Příspěvek od mesemb » 17 zář 2019, 07:33

Zdravím, díky za odpověď. Já jsem mezitím vyzkoušel ten NeemAzal. Nejdříve na jedné rostlině, pak na celém květináči a nakonec na celé sbírce - heliamfory, darlingtonie, špirlice, láčkovky a láčkovice. Všechny rostliny, včetně živého rašeliníku, to přežily a nijak negativně nezareagovaly :) Vzhledem k tomu, že jsem to použil preventivně, tak netuším, jestli to funguje i na škůdce. Ale pokud se vyskytnou, tak to bude první přípravek volby.
Pavel Vrána, Brno
Termiter
Site Admin
Příspěvky: 149
Registrován: 22 bře 2018, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přípravky na ochranu rostlin

Příspěvek od Termiter » 23 zář 2019, 19:12

Tak alespoň je to nezabíjí. Ty kytky. :-) Díky za pokus.

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk

Michal Rubeš - člen správní rady společnosti Darwiniana
Uživatelský avatar
Jakub Štěpán
Příspěvky: 25
Registrován: 23 bře 2018, 14:03
Bydliště: Loučeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přípravky na ochranu rostlin

Příspěvek od Jakub Štěpán » 24 zář 2019, 19:42

Já po čase mohu říct, že Rock Effect nejen že nepoškodil rostliny, ale po druhé aplikaci i takřka úplně vyhladil puklice. To se mi ještě nikdy dříve tak dobře nepovedlo :-). Takže doporučuju.
Člen Správní rady Darwiniany.
www.jakubstepan.com
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host