Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Víte, že pro nabídky a poptávky po pylu slouží vlákno Sexuální turistika na našem fóru?

Postranní lišta

Informace

Nabídka pro Vás

Výstava masožravek 28. 5. – 5. 6. ve sklenících Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně, Kotlářská 2 ve spolupráci s pěstiteli z klubu Dionaea z Prostějova pod vedením Ing. Sedláčka, doplněná o výtvarná díla žáků ZUŠ Veveří. Otevřeno denně od 9 do 18 hodin. Prohlédnout si lze všechny skleníky, výstava je spojena s prodejem rostlin. Expozice je velmi vhodná pro školní exkurze, pro které je k dispozici výklad o masožravých rostlinách.

V době konání výstavy masožravek organizují studenti Masarykovy univerzity burzu masožravých rostlin. Burza se bude konat v sobotu 30. května 2015, čas konání přibližně od 10:00 do 14:00, podle zájmu. Vše se bude odehrávat ve venkovních prostorách botanické zahrady PřF MUNI.

Odběr fóra e-mailem je mimo provoz.

Scházíme se každé první pondělí v měsíci U Ducha v Praze. Nejbližší setkání vychází na 1. června. Účast v podstatě povinná! :)

user:patrik-hudec
Překlady této stránky:

Patrik Hudec

Narodil jsem se v roce 1982 v Ostravě a pěstování rostlin bylo mým koníčkem už odmala. Studium matematiky mě zaválo do Prahy, kde jsem si na kolej v září 2003 pořídil své první masožravky: D. capensis, D. muscipula, S. leucophylla a U. calycifida. Protože jsem si taky donesl smutnice (a chvostoskoky) a rostliny brzy chřadly, hledal jsem na internetu nějaké rady, o jaké škůdce vlastně jde a jak se jich rychle zbavit. Takto jsem narazil na tehdy teprve pár měsíců spuštěné fórum Darwiniany, kde se mi dostalo okamžité pomoci. Jako naprostý zelenáč jsem navíc editací svého příspěvku způsobil poměrně zmatek a vrásku na tváři webmastera Michala Rubeše. A tak to vlastně celé začalo.
Mimochodem ten příspěvek je na fóru k dohledání dodnes 8-) Brzy následovalo osobní pozvání na návštěvu do Křižovnické a také seznámení se především s Rosťou Kracíkem nebo Zdeňkem Žáčkem. Během let jsem se pak postupně sblížil i s dalšími nadšenci. Vznikla tak pevná přátelství, z nichž mnohá trvají dodnes, za což jsem Darwinianě vděčen nejvíce.

Masožravé rostliny si mě nakonec zcela získaly a mnohokrát se se mnou po Praze stěhovaly: nejprve z koleje na kolej a pak i z bytu do bytu. Sbírka se velice rychle rozrostla o další druhy a rody. Taky jsem se pochopitelně dopustil mnohých až úsměvných začátečnických přehmatů, z nichž nad některými dnes, s odstupem času a zkušeností, mohu snad jen zakroutit hlavou. Proto si velice vážím, když si zkušenější pěstitelé vzpomenou na své začátky a nezištně, s někdy až železnou trpělivostí pomáhají nováčkům svými cennými radami. A tak se dnes i já na oplátku snažím svou výpomocí Darwinianě vrátit, čeho se mi kdysi zdarma a ochotně dostalo, přestože mé zaměstnání i studované programy z oblasti financí jsou biologii na hony vzdálené.

E-mail: patrik_h@seznam.cz
Tel.: +420 724 715 717

user/patrik-hudec.txt · Poslední úprava: 2013-12-09 13:18 (upraveno mimo DokuWiki)