Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Víte, že většinu obsahu našich stránek můžete sami editovat? Nic se nedá zkazit, vše se dá vrátit zpět. K editaci stačí být přihlášen.

Postranní lišta

Informace

Nabídka pro Vás

Výstava masožravek 28. 5. – 5. 6. ve sklenících Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně, Kotlářská 2 ve spolupráci s pěstiteli z klubu Dionaea z Prostějova pod vedením Ing. Sedláčka, doplněná o výtvarná díla žáků ZUŠ Veveří. Otevřeno denně od 9 do 18 hodin. Prohlédnout si lze všechny skleníky, výstava je spojena s prodejem rostlin. Expozice je velmi vhodná pro školní exkurze, pro které je k dispozici výklad o masožravých rostlinách.

V době konání výstavy masožravek organizují studenti Masarykovy univerzity burzu masožravých rostlin. Burza se bude konat v sobotu 30. května 2015, čas konání přibližně od 10:00 do 14:00, podle zájmu. Vše se bude odehrávat ve venkovních prostorách botanické zahrady PřF MUNI.

Odběr fóra e-mailem je mimo provoz.

Scházíme se každé první pondělí v měsíci U Ducha v Praze. Nejbližší setkání vychází na 1. června. Účast v podstatě povinná! :)

trifid:trifid-2011-4
Překlady této stránky:

Trifid 2011/4

Přírodní památka Na Plachtě

Miloslav Macháček

O přírodní památce Na plachtě jistě mnozí z vás slyšeli. Slávek se rozhodl ji prozkoumat podrobněji, a proto se vydal přímo na místo, aby zjistil, jak to doopravdy je s údajným výskytem masožravých rostlin. Jestli byla výprava úspěšná a co dalšího můžete na Plachtě potkat, se dočtete ve článku.

Drosera indica – krmit nebo nekrmit?

Jirka Vaněk

Otázka krmení této nádherné rosnatky se mezi pěstiteli řeší již docela dlouho. Jirka se rozhodl zjistit rozdíl mezi krmenými a nekrmenými rostlinkami a výsledek pokusu vám přinášíme v tomto článku.

Za rostlinami a hmyzem ostrova Sardinie

Albert Damaška

Tentokrát přinášíme článek, ve kterém se nedočtete o masožravkách, ale o neméně zajímavém italském rostlinstvu. Objevuje se v něm velké množství orchidejí a dalších rostlin, na řadu přijdou i zástupci živočišné říše, konkrétně z řad brouků.

Rosnatky podrodu Bryastrum

Kateřina Mertová

Přehled biotopů, na kterých se vyskytují rosnatky podrodu Bryastrum (trpasličí rosnatky), a rozdělení druhů podle tvaru nebo velikosti gemmů.

Revize D. whittakeri s. lat. (Droseraceae) a popis nového druhu z Klokaního ostrova, Jižní Austrálie (Část III)

A. Lowrie, J. G. Conran

Pokračování popisu druhů z komplexu kolem D. whittakeri. V tomto díle se seznámíte s druhy Drosera praefolia a Drosera schmutzii.

Druhá výprava – A zase ty tučnice V.

Jaroslav Neubauer, Mirek Macák, Pepa Malínský

Další díl vyprávění z cesty za evropskými tučnicemi. Tentokráte potkáme i další zástupce masožravých rostlin, a to rosnolisty.

Výlety do mikrosvěta – 3. díl

Martin Maloušek

Další pokračování seriálu a mikroskopování. Tentokrát vám Martin představí některé preparáty z řad živočichů.

trifid/trifid-2011-4.txt · Poslední úprava: 2013-12-09 13:18 (upraveno mimo DokuWiki)