Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Víte, že ve VAMRu je i seznam MR množitelných kořenovými řízky, který si sestavili sami pěstitelé podle svých zkušeností a stále se rozšiřuje?

stante-se-cleny
Překlady této stránky:

Staňte se členy

Jak se přihlásit

Nejjednodušší cesta je vyplnit a odeslat tento formulář (tlačítko Submit):

jméno a příjmení
adresa
informace o uchazeči
Pokud nedokážete přečíst písmena na obrázku, stáhněte si tento .wav soubor, kde je text přečtený.

Alternativně si můžete stáhnout přihlášku, vyplnit ji a poslat e-mailem na info@darwiniana.cz. Případně ji vytiskněte a pošlete klasickou poštou na adresu našeho spolku: Darwiniana, Jana Rubešová, Křižovnická 8, 110 00  Praha 1.

Členské příspěvky

Členské příspěvky se platí na celý kalendářní rok, zahrnují v sobě dvě papírová čísla časopisu TRIFID o masožravých rostlinách a činí 250 Kč. Členové věkem do 16 let a důchodci platí 170 Kč.
Pokud však raději upřednostňujete možnost si časopis společnosti stáhnout ve formátu PDF ze sekce určené výhradně jen pro členy z našeho webu a vystačíte si pouze s touto elektronickou verzí, pak je členství na daný rok jen 150 Kč.

Po obdržení přihlášky dostanete svoje číslo člena, které pak použijete při platbě jako variabilní symbol. Jak poukázat peníze Darwinianě se dozvíte zde.

Rádi byste členství darovali někomu ze svých blízkých? Připravili jsme pro Vás dárkové poukazy, které si můžete zakoupit v našem obchodě.

O výhodách členství a jak jich využívat

  1. Jakmile jste řádně zaregistrováni, automaticky dostáváte všechna vydání našeho magazínu, který se jmenuje TRIFID, ovšem jen po dobu svého členství. TRIFID je určen a distribuován výhradně členům nebo předplatitelům. Pokud se v průběhu roku stanete členem s nárokem na papírového TRIFIDa, zašleme vám samozřejmě i ta čísla, která již ten rok vyšla, ale pouze v případě, že budou ještě k dispozici. Časopis se vydává podle počtu aktuálních členů a rezerva není velká. Pokud již starší čísla nebudou k dispozici, můžeme vám je zaslat na CDROM ve formátu PDF ve vysokém rozlišení.
  2. K dispozici máte celý elektronický archiv TRIFIDa, tedy včetně jinak neveřejných čísel z posledních dvou let.
  3. Prostřednictvím aktuálního členského adresáře se vám otevírá možnost celé řady kontaktů s pokročilými pěstiteli a znalci MR aj. botanických kuriozit, z nichž plynou nepřeberné možnosti, jak získat jinak obtížně dostupné druhy, informace, pomůcky, suroviny apod. A protože DARWINIANA navazuje, rozvíjí a udržuje kontakty s mateřskými společnostmi i vynikajícími znalci v zahraničí, může člen jejím prostřednictvím získávat nové kontakty a informace nejen z domácího prostředí.
  4. Jako člen jste prostřednictvím našeho webu, TRIFIDa a občasných bleskových oběžníků infomován přednostně o rozmanitých akcích, které (nejen) DARWINIANA pořádá.
  5. Máte přednostní právo vyjadřovat se jak na našich webových, tak i TRIFIDových stránkách.
  6. S důvěrou se můžete obracet nejen na členy Správní rady, na vicepresidenta či presidenta DARWINIANY, ale i na další aktivní členy našeho týmu (webmastera, pokladníka,…).
  7. Také můžete mimo jiné využívat nabídky naší společné knihovny nebo semenné banky a čerpat mnohé další výhody: slevy u vybraných obchodníků a na věci s logem Darwiniany, Zprostředkování plateb do zahraničí, atd.
  8. U nových členů se krom respektování stanov předpokládá dostatek samostatnosti a svobodné vůle v tom, jak servis DARWINIANY využije k vlastní spokojenosti co nejlépe.
  9. Členství v DARWINIANĚ by nemělo být zcela pasivní. Příkladem je časopis TRIFID. Bylo by mylné se domnívat, že jde o časopis, do něhož mohou psát pouze „vyvolení“. Naopak. Je určen všem, je výsledkem aktivity celé členské základny. Bude-li slabá, neklamnou reflexí toho stavu bude i náš magazín. Jiným příkladem je účast na setkáních, Valných hromadách, výstavách apod. – budou-li navštěvovány sporadicky, šedá na povrch bude i DARWINIANA, a spolupráce na různých projektech okolo MR jako Jak Na Ně (JNN) nebo Kosiště). DARWINIANA by prostě řečeno neměla představovat záležitost několika jedinců, nýbrž SPOLEČNOU VĚC. Čím více členů se do ní zapojí aktivně, tím větší potenciál sdružení doma i za hranicemi.
stante-se-cleny.txt · Poslední úprava: 2017-03-28 12:58 (upraveno mimo DokuWiki)