Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Víte, že Ch. R. Darwin označil mucholapku podivnou jako nejzajímavější rostlinu na světě? Možná ho zajímala víc, než jeho evoluční teorie.

Postranní lišta

Informace

Nabídka pro Vás

Trifid 2/2015 je venku!

Do Knihovny přibyl nový dvouset o tučnicích: Pinguicula of Latin America a Pinguicula of the Temperate North.

K odběru událostí slouží Google kalendář info@darwiniana.cz. Odběr fóra e-mailem byl zrušen.

Druhé, rozšířené vydání Úvodu do pěstování masožravých rostlin je venku.

Scházíme se v Praze každé první pondělí v měsíci. Nejbližší setkání proběhne 2. května U Chlupatýho ducha. Účast v podstatě povinná! :)

trifid:start
Překlady této stránky:

časopis Trifid

Trifid je oficiální periodikum společnosti Darwiniana (ISSN 1214-4134). Je vydáván od roku 1996 a za tu dobu prošel mnoha proměnami. Od roku 2015 vychází dvě čísla ročně ve formátu B5. Kromě barevných stran je jeho nedílnou součástí také černobílá příloha obsahující informace o dění ve společnosti a další články.

Víte, co se sází na jaře, v létě, na podzim a v zimě? No přece Trifid.

Obsahem Trifida jsou články o masožravých rostlinách a jiných botanických kuriozitách v nejširším spektru. Najdete v něm informace z anatomie a morfologie rostlin, zprávy o pozorování rostlin na přirozených stanovištích, reportáže z návštěv lokalit, zkušenosti s pěstováním. Dále zde naleznete informace o tom, co se děje v Darwinianě, pozvánky na nejrůznější akce a setkání, svodky z fóra či zprávy ze semenné banky společnosti.

Protože Trifid je autorským počinem Darwiniany, měly by být jeho náplní především příspěvky od členů - ať už se jedná o články, fotografie či kresby. Rádi bychom tedy zde vyzvali ke spolupráci na časopisu širokou členskou základnu i ostatní příznivce masožravek či jiných botanických kuriozit a návštěvníky našeho fóra. Budeme moc rádi za jakékoliv příspěvky týkající se náplně Trifida, zvláště pak původní články o pěstování rostlin či návštěvách lokalit. Stejně tak oceníme nabídky fotografií, ilustrací nebo například pomoc s překlady z cizích jazyků. Prosím neváhejte a dejte nám vědět, pokud máte chuť se na tvorbě Trifida jakkoliv podílet, KAŽDÁ Vaše pomoc je velmi vítána.

Redakční rada

  • Kateřina Králová, Patrik Hudec
  • 2Mixal – grafika
  • Jana Rubešová, Patrik Hudec – distribuce
  • Michal Rubeš – sazba

Starší papírová čísla jsou dostupná k zapůjčení v knihovně Darwiniany nebo volně ke stažení ve Skladu na webových stránkách společnosti. Členové mají navíc přístup k PDF souborům z posledních dvou let, která jinak nejsou veřejně k dispozici. Pokud máte problémy dostat se k posledním elektronickým verzím Trifida, zkuste tento postup.

Spolupracovník Jan Hradil zpracoval a naše členka Jana Křapová následně zaktualizovala seznam všech článků do přehledné tabulky, v níž zjistíte základní informace (autora, název článku, stranu).

Jakékoliv připomínky k obsahu a struktuře Trifida (nebo náměty ke zlepšení) je možné posílat přímo šéfredaktorce Katce Králové na e-mail katka.kralova90@gmail.com.

trifid/start.txt · Poslední úprava: 2016-03-13 18:16 autor: Patrik Hudec