Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Víte, že Darwiniana disponuje transparentními bankovními účty, takže máte nepřetržitou kontrolu nad všemi příchozími i odchozími platbami díky on-line výpisům realizovaných operací?

Postranní lišta

Informace

Nabídka pro Vás

Výstava masožravek 28. 5. – 5. 6. ve sklenících Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně, Kotlářská 2 ve spolupráci s pěstiteli z klubu Dionaea z Prostějova pod vedením Ing. Sedláčka, doplněná o výtvarná díla žáků ZUŠ Veveří. Otevřeno denně od 9 do 18 hodin. Prohlédnout si lze všechny skleníky, výstava je spojena s prodejem rostlin. Expozice je velmi vhodná pro školní exkurze, pro které je k dispozici výklad o masožravých rostlinách.

V době konání výstavy masožravek organizují studenti Masarykovy univerzity burzu masožravých rostlin. Burza se bude konat v sobotu 30. května 2015, čas konání přibližně od 10:00 do 14:00, podle zájmu. Vše se bude odehrávat ve venkovních prostorách botanické zahrady PřF MUNI.

Odběr fóra e-mailem je mimo provoz.

Scházíme se každé první pondělí v měsíci U Ducha v Praze. Nejbližší setkání vychází na 1. června. Účast v podstatě povinná! :)

trifid:start
Překlady této stránky:

časopis Trifid

Trifid je oficiální periodikum společnosti Darwiniana (ISSN 1214-4134). Je vydáván od roku 1996 a za tu dobu prošel mnoha proměnami. Od roku 2015 vychází dvě čísla ročně ve formátu B5. Kromě barevných stran je jeho nedílnou součástí také černobílá příloha obsahující informace o dění ve společnosti a další články.

Víte, co se sází na jaře, v létě, na podzim a v zimě? No přece Trifid.

Obsahem Trifida jsou články o masožravých rostlinách a jiných botanických kuriozitách v nejširším spektru. Najdete v něm informace z anatomie a morfologie rostlin, zprávy o pozorování rostlin na přirozených stanovištích, reportáže z návštěv lokalit, zkušenosti s pěstováním. Dále zde naleznete informace o tom, co se děje v Darwinianě, pozvánky na nejrůznější akce a setkání, svodky z fóra či zprávy ze semenné banky společnosti.

Protože Trifid je autorským počinem Darwiniany, měly by být jeho náplní především příspěvky od členů - ať už se jedná o články, fotografie či kresby. Rádi bychom tedy zde vyzvali ke spolupráci na časopisu širokou členskou základnu i ostatní příznivce masožravek či jiných botanických kuriozit a návštěvníky našeho fóra. Budeme moc rádi za jakékoliv příspěvky týkající se náplně Trifida, zvláště pak původní články o pěstování rostlin či návštěvách lokalit. Stejně tak oceníme nabídky fotografií, ilustrací nebo například pomoc s překlady z cizích jazyků. Prosím neváhejte a dejte nám vědět, pokud máte chuť se na tvorbě Trifida jakkoliv podílet, KAŽDÁ Vaše pomoc je velmi vítána.

Redakční rada

  • Kateřina Králová, Patrik Hudec
  • 2Mixal – grafika
  • Jiří Vaněk - distribuce
  • Michal Rubeš – sazba

Starší papírová čísla jsou dostupná k zapůjčení v knihovně Darwiniany nebo volně ke stažení ve Skladu na webových stránkách společnosti. Členové mají navíc přístup k PDF souborům z posledních dvou let, která jinak nejsou veřejně k dispozici. Pokud máte problémy dostat se k posledním elektronickým verzím Trifida, zkuste tento postup.

Spolupracovník Jan Hradil zpracoval a naše členka Jana Křapová následně zaktualizovala seznam všech článků do přehledné tabulky, v níž zjistíte základní informace (autora, název článku, stranu).

Jakékoliv připomínky k obsahu a struktuře Trifida (nebo náměty ke zlepšení) je možné posílat přímo šéfredaktorce Katce Králové na e-mail katka.kralova90@gmail.com.

trifid/start.txt · Poslední úprava: 2015-03-01 18:43 autor: Patrik Hudec