Darwiniana

Seznam diskusních fór - Jiné botanické kuriozity : 
pomoc s orchidejí
Autor: Daniel Hordějčuk (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2012 18:36

Ahojte všichni,

naše známá má problém s orchidejí, ale já jí bohužel neumím poradit.

"potřebuji vědět, jak se starat o orchidej Cimbidium, je v květináči a měla 50 květů na 4 stvolech. Ke dnešku všechny květy opadaly,

zalévám ji 1x týdně a vodu pak vylévám. Nevím jak teď po odkvětu se o ní dále starat.

Bojím se , aby neuvadla. Dostala jsem jí začátkem ledna a to už měsíc kvetla. "

Předem děkuji za případné rady.

Re: pomoc s orchidejí
Autor: Jiří Havrda (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2012 22:18

Zdravim, par Cymbidii pestuji a pravidelne mi kvetou. Pres zimu je mam v chladne mistnosti na okne (cca 10 stupnu C), snesou i mene, zalevam obcas, kdyz vidim, ze je bal vyschly, v techto podminkach je vetsinou mam do jara a pak je davam ven do zastinu keru, ale sviti na na slunce tak od 14. Pres leto je hnojim Krystalonem kvet a plod - driv jsem nehnojil a nekvetly. Zalevam normalne, jako normalni rostliny. Venku jsou do cca zari-rijna, kdyz hlasi ze ma mrznout, uklizim. Podle literatury nekvetou, kdyz se presadi, me vykvetly vzdy. Sazim je do smesi pro orchideje, ktera se da koupit treba v Hornbachu, pripada mi, ze nejsou moc narocne na slozeni substratu. Pokud potrebuje jeste nejakou radu, at se na me obrati, rad pomohu, pripadne at se vyjadri nejaky pestitel orchideji, ja pestuji jen okrajove.
Jiri HavrdaUpraveno 1 krát. Naposledy upravil Jiří Havrda (18.01.2012 22:18)Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.

This forum powered by Phorum.
rss