Chramst!
Víte, že sklapnutí 2mm listu aldrovandky trvá asi 0,2 sekundy?

elektronická verze časopisu Trifid - vydává Darwiniana

Hledání v článcích
Bozi Dar
rubriky slovník autoři download ankety nastavení
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
Redakce
Redakce
Připomínky pište do
diskuze
Tento časopis běží na
phpRS
WebArchiv - archiv českého webu

WebArchiv - archiv českého webu

Výstava 2004: Úterý - den 0

21. 09. 2004
Michal Rubeš
Darwiniana
Tento den byl velmi vyčerpávající. Včera večer byly narovnané ve skleníku stoly a částečně nasypaná rašelina v bedničkách. Dnes večer jsme ho opustili připravený na první návštěvníky.

Od rána probíhaly přípravy ve skleníku, ale já a Jana jsme měli jiné úkoly. Museli jsme dokoupit poslední drobnosti jako razítko s datumem, špejle a podobně. Hlavně jsme však museli nechat zalaminovat štítky ke kytkám a mapky, které jsme vytiskli ještě večer. Zalaminované cedulky a mapky jsme pak museli rozstříhat a nalepit na ně špejle. Tato činnost nám zabrala celé dopoledne.

Mezitím se ve skleníku pilně pracovalo. Vystavovatelé přivezli svoje miláčky a ty se pomalu stávaly součástí velkolepé expozice.

Kolem jedné jsme konečně dorazili do skleníku. Těsně před námi přišel pan Kouba, jehož grafiky budou součástí expozice. S jeho pomocí pak probíhala instalace nejen obrázků.


Šup s tím na stěnu!

Záhy Mirek přišel na to, že nám chybí šipky na "áčko", které bude stát před hlavním skleníkem a lákat lidi k nám. Zvedl jsem tedy kotvy a jel domů je vytvořit a nechat zalaminovat.

Když jsem se asi za hodinu vrátil, Mirek s Rosťou lezli po střeše skleníku a hodlali natáhnout plachtu s poutačem, kterou už dříve připravil Pepča. Nebylo to jednoduché, nejdříve totiž musela být odvázána plachta kaktusářů, jejichž výstava probíhá v hlavním skleníku. Tu pak posunuli stranou a vedle přivázali tu naší.


Vzrostla však poptávka po Mirkovi jako po hlavním koordinátorovi, a tak jej vystřídal Richard.

Až do večera se nosily a rovnaly kytky, umisťovaly cedulky, přesouvaly se věci z jedné strany na druhou. Zkrátka bylo co dělat.


Tuhle fotku jsem dělal ve čtvrt na deset, když jsme skleník opouštěli. Je focená 4s expozicí z ruky. Jsem dobrej!

Večer Jana ještě vytřela podlahu a my zjistili, že skleník je připraven a výstava bude velkolepá!


komentáře (0) - poslat mailem - vytisknout článek


Darwiniana Všechna práva vyhrazena. Použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem společnosti Darwiniana. Přímé odkazy na obsah jsou povoleny jen s uvedením zdroje. © 1991-2013 Darwiniana Darwiniana