Chramst!
Víte, že většina druhů masožravých rostlin vyskytující se u nás je zákonem chráněná?

elektronická verze časopisu Trifid - vydává Darwiniana

Hledání v článcích
Bozi Dar
rubriky slovník autoři download ankety nastavení
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
Redakce
Redakce
Připomínky pište do
diskuze
Tento časopis běží na
phpRS
WebArchiv - archiv českého webu

WebArchiv - archiv českého webu

Výstava Darwiniany 2007

19. 07. 2007
Miroslav Srba
Darwiniana
Letos již počtvrté bude Darwiniana pořádat přehlídku svých výpěstků a prezentovat se tak veřejnosti formou výstavy, kterou uspořádá ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy v Praze. Výstava bude pro veřejnost otevřena od čtvrtka 30. 8. do neděle 9. 9. Otevírací doba bude od 9:00 do 18:00, kromě posledního dne, kdy bude zkrácena do 16:00.

Vzhledem k tomu že se jedná o naši výstavu, bude jako každý rok třeba, aby se do její přípravy a chodu zapojil každý kdo může. Není třeba dodat jen výstavní rostliny (i když je to klíčové), ale kolem výstavy je množství velkých i drobnějších úkolů, bez kterých by nemohla proběhnout nebo nebyla pro návštěvníky atraktivní.

Níže se pokusím vypsat všechny okruhy věcí a činností, které je třeba v souvislosti zorganizovat, zařídit a připravit… Všechny své připomínky, nápady, nabídky na spolupráci atd. prosíme ohlašujte na adresu k tomu určenou vystava@darwiniana.cz

Poskytnutí výstavních rostlin

Jedním ze zcela klíčových bodů přípravy výstavy je zapůjčení výstavních rostlin. O rostliny bude postaráno co možná nejlepším způsobem, oproti loňskému roku jsme přijali některá opatření, aby i některé citlivější exempláře rostliny přestály v lepší kondici. Seznam rostlin, které budete ochotni na výstavu zapůjčit napište Vaškovi Lenkovi na mail sasos@email.cz , aby mohl včas zhotovit cedulky s názvem rostlin a vaším jménem.

Pro účely výstavy jsou žádány všechny druhy MR. Snad kromě špirlic, které i tak každý rok zaujmou více než polovinu expozice. I relativně malé množství špirlic zabere velkou plochu, takže dovezte jen opravdu výstavní exempláře špirlic. Zato rosnatek a dalších drobných MR je každý rok nedostatek, takže "kapenzisky" a jim podobné neomezeně!

Stejně jako vloni bude polovina finálního zisku výstavy rozdělena mezi vystavovatele podle počtu zapůjčených květináčů. Vloni byl takto každý osazený květináč honorován částkou 41 Kč...

Prodej rostlin

K prodeji rostlin je vyčleněno celkem 10 m2. Podmínky pronájmu zůstávají stejné jako v loňském roce. Cena za jeden metr (polovina stolu) je na celou výstavu 1000 Kč. Díky protažení vlastní výstavy o jeden den se tak pronájem vlastně zlevnil ze 100 Kč za den na 91 Kč za den. Vzhledem k tomu, že kapacita prodejních míst je omezená, může si každý prodejce pronajmout pouze dva metry čtvereční. Větší prostor může být přidělen pouze tehdy, když do 25. 8. nebude všechen prostor rozebrán (nepravděpodobné). Drobnější prodejci si mohou pronajmout společně jeden metr, o částku se podělit. Pro řadové pěstitele bude vyhrazen určitý prostor zdarma, kde si budou moci prodat maximálně 10 položek.

Registraci prodejního místa proveďte na kontaktní mail. Oproti minulým letům budeme požadovat platbu předem, aby nedocházelo k tomu, že si prodejce rezervuje určitý prostor a po příjezdu zkonstatuje, že tolik kytek nemá, bude mu stačit menší plocha a tudíž prostor nezaplatí. Darwiniana si plochu ke komerčním účelům pronajímá od PřF UK a takto nevyužitý prostor musí poté dotovat z celkového zisku výstavy. Po zažádání na mail tedy prodejce získá předběžnou rezervaci a bude vyzván k platbě. Pokud platba nepřijde do pěti pracovních dnů na účet Darwiniany, může být plocha poskytnuta někomu jinému.

Propagace výstavy

Naši výstavu je z mnoha důvodů nutné propagovat. Mezi ty méně zištné je skutečnost že cílem naší společnosti je šířit osvětu mezi veřejností a masožravky propagovat. Mezi ty pragmatičtější důvody je skutečnost, že výtěžek ze vstupného tvoří nezanedbatelnou část rozpočtu Darwiniany, ze kterého se tiskne Trifid a realizují další společné projekty. Je tedy v našem zájmu přivítat co nejvíce návštěvníků. Pokud máte nějaký kanál, možnost propagace, pak kontaktujte organizátory opět na adrese vystava@darwiniana.cz a budou vám poskytnuty příslušné materiály a podklady pro snazší realizaci vámi provedené propagace propagace.

Instalační práce

Instalace výstavy bude probíhat během úterý 28. 8. a středy 29. 8. Během úterka budou připraveny stoly, expoziční vany a další základní věci. Bude proto třeba zejména silných mužů. Během středy bude sestavena expozice. Výstavní rostliny je proto třeba dovézt dopoledne, popř. v brzkých odpoledních hodinách (max. 14. 00), abychom stačili expozici realizovat. V naléhavých případech je možné dohodnout výjimku (dřívější dovezení rostlin).

Pro instalaci budeme potřebovat uklízeče, vyvazovače plandajících láček, pytlíkovače, stříhače mrtvých listů (nutná znalost oboru, aby neustříhnul co nemá :-) ) a řadu dalších profesí. Skutečně každá ruka bude zapotřebí.

Služby během výstavy

V průběhu vlastní výstavy bude též třeba širší obsluhující personál. Bude třeba někdo do pokladny, dále pověřený (pokud možno stabilní) zalévač a průvodci, kteří budou zodpovídat záludné dotazy návštěvníků a zároveň hlídat jestli si návštěvníci odnášejí pouze zaplacené rostliny. V nočních hodinách bude třeba zajistit hlídkovou službu, která bude svým tělem střežit exponáty. Nenechte si proto ujít onu romantiku přespání ve skleníku plném MR! Podívejte se proto do svých rozvrhů, kdy byste mohli účastnit se této rutinní obsluhy výstavy a své nabídky zasílejte na kontaktní mail. Vaše jméno bude zařazeno na rozpis.

Kompetence

Hlavními koordinátory výstavy jsou Michal Porteš a Miroslav Srba. Evidenci výstavních rostlin má na starosti Vašek Lenk, finanční rozpočet Michal Rubeš. Další drobnější funkce budou dále delegovány. Všechny dotazy, připomínky a nabídky piště na adresu vystava@darwiniana.cz, kterou obsluhují hlavní koordinátoři. Ti vaše podněty příslušným způsobem zapracují.


komentáře (2) - poslat mailem - vytisknout článek


Darwiniana Všechna práva vyhrazena. Použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem společnosti Darwiniana. Přímé odkazy na obsah jsou povoleny jen s uvedením zdroje. © 1991-2013 Darwiniana Darwiniana