Chramst!
Víte, že některé druhy láčkovek slouží jako ptačí záchody? Výkaly jsou stráveny stejně jako hmyz.

elektronická verze časopisu Trifid - vydává Darwiniana

Hledání v článcích
Bozi Dar
rubriky slovník autoři download ankety nastavení
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
Redakce
Redakce
Připomínky pište do
diskuze
Tento časopis běží na
phpRS
WebArchiv - archiv českého webu

WebArchiv - archiv českého webu

Fotoreportáž ze setkání olomoucké podzemní buňky Darwiniany

28. 01. 2007
Radek Kastner
akce
Zima je dlouhá a celkem se nic neděje. Rostliny povětšinou oddechují, i když spousta z nich naopak ukazuje, že jim zimní období celkem svědčí. No a protože je člověk tvor společenský, i když občas o tom s úspěchem pochybuji, rozhodli jsme se s Fandou Malým, že zkusíme zorganizovat malé setkání pěstitelů masožravých rostlin u nás v Olomouci.

Za den "D" byla zvolena středa 24.01.2007 od čtyř hodin v restauraci "Potrefená husa". Nezvyklý čas byl zvolen díky Fandovi, který má vycházky jen do večerníčku. Sám jsem ovšem netušil, že noc předtím strávím popojížděním na D1 ve sněhových závějích a budu mít co dělat, abych dorazil včas.


Martin, Fanda a Zdeněk (zleva) poslouchají přednášku o vlivu managementu na růst rostlin


Názorná ukázka nového typu permanentní zálivky rostlin patentovaná olomouckou podzemní buňkou Darwiniany

Fanda zajistil stůl a také dostatečně veliký nápis na stůl tak, aby se příchozí neztratili a jako správný úředník z odboru životního prostředí byl na místě včas. Vzhledem k tomu že se neuzavíráme přistěhovalecké vlně z ciziny (z Čech...), přišel i Martin Faměra rovnou cestou z Univerzity Palackého, kde se snaží vzdělávat naši nezvedenou mládež.


Fanda Malý s nadhledem státního úředníka vymýšlí nový formulář pro evidenci členů podzemní buňky


Martin Faměra názorně ukazuje, jak je nutno občas prolít substrát shora, aby se vyplavila část usazených solí

Dalším účastníkem, kterého jsem poznal až na tomto setkání byl sympaťák a zlatník Zdeněk Nedvědický. Následně jsem dorazil značně znaven i já. Posledním účastníkem tohoto setkání se stala Ema "Emásek" Johanidesová, jediná odvážná, v Darwinianě prozatím neorganizovaná začínající pěstitelka a pokročilá studentka.


Zdeněk Nedvědický se snaží určit, kolik chromozomů má nově objevená, blíže neurčená zlatavá masožravka


Náborový předák podzemní buňky Radek K. prozatím nepřesvědčil Emu J. ke vstupu na partyzánskou stezku

S vervou jsme se vrhli na rozebírání rozličných témat okolo masožravých rostlin, nenásilně a s odbornou erudovaností jsme si představili naše sbírky a věnovali se jak různým vlastním poznatkům z pěstování rostlin, tak výměně názorů na související témata - výstavy, návštěvy pěstitelů, knihy a také došlo k předání několika rostlin, jednu dostal Martin (Drosera filiformis) od Fandy a dva menší kousky (Drosera prolifera a Drosera adelae) dostala Ema ode mne. Mimo jiné jsme se také Emu neúnavně snažili přesvědčovat o výhodách členství v Darwinianě.


Šest květináčů s rostlinami kolujících při oblíbené soutěži "Poznej svoji masožravku"


Ani ostatním se nepodařilo přesvědčit Emu J. ke vstupu do Darwiniany, za trest musela vyklopit 1 květináč na ex

Před rozchodem jsme se ještě stačili předběžně domluvit na jarní návštěvě vybraného pěstitele a obchodníka s masožravými rostlinami, abychom mohli pokračovat v rozšiřování sbírek a mimo jiné společně (alespoň někteří z nás) vyrazíme na jarní valnou hromadu Darwiniany.


A na závěr soutěž pro zvídavé čtenáře: Kdo správně určí druh bílé i černé masožravky na obrázku, může nám příště zaplatit!


Fotografie účastníků setkání pořízená tajnými policisty Ječným a Zieglerem ukrytými za vzrostlými sarraceniemi

Byl to skvělý podvečer a doufám, že i nadále se budeme společně scházet a že se případně přidají i další zájemci a milovníci masožravek.


komentáře (5) - poslat mailem - vytisknout článek


Darwiniana Všechna práva vyhrazena. Použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem společnosti Darwiniana. Přímé odkazy na obsah jsou povoleny jen s uvedením zdroje. © 1991-2013 Darwiniana Darwiniana