Chramst!
Víte, že Genlisea margaretae má primát v nejmenším genomu mezi vyššími rostlinami? Má jen 63 milionů písmen genetického kódu.

elektronická verze časopisu Trifid - vydává Darwiniana

Hledání v článcích
Bozi Dar
rubriky slovník autoři download ankety nastavení
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
Redakce
Redakce
Připomínky pište do
diskuze
Tento časopis běží na
phpRS
WebArchiv - archiv českého webu

WebArchiv - archiv českého webu

Výstava 2006 - Den 10 - loučení

19. 09. 2006
Michal Rubeš
Darwiniana
Konečně jsem se dostal k tomu, abych napsal článek k závěru výstavy. Přeci jen jsme se ženou měli mnoho restů, které se musely vyřešit.

Od rána bylo na prodejcích vidět, že se snaží zbavit kytek, které nechtějí vézt zpět. Například některé kapenzisky klesly na 10 Kč. Čile jim konkurovaly přebytky pěstitelů, některé se prodávaly i za 5 Kč s tím, že když si koupí dvě, bude třetí zdarma.


Ceny mírné, bunus zaručen!


Přebytky nikdo nechtěl nosit zpět domů.


Množstevní sleva nebyl neznámý pojem.

Setkání pěstitelů bylo naplánované na 14:00. Původně jsme chtěli zamluvit nějakou přednáškovou místnost, ale nakonec zvítězil návrh uspořádat ho přímo ve skleníku. Na projednávání toho moc nebylo. Paní prezidentka shrnula výstavu, poděkovala vystavovatelům a pomocníkům. Dále oznámila, že když se nikdo nemá k tomu, aby společnosti vedl podvojné účetnictví se zjednodušenou osnovou pro neziskovky, budeme si muset najmout placenou účetní. To bude stát nejméně 6 kKč, což je polovina jednoho nákladu Trifida. Dále bylo oznámeno, že knihovnu si vezme na starost Stáňa Srbová za vydatné pomoci Vaška Lenka. Začneme tedy řešit nákup nových knih.


Prezidentka společnosti Jana Rubešová vykládá přítomným, že výstava byla "fakt super".

Zbytek odpoledne se tvořily diskuzní kroužky masožravkářů, lidé se vzájemně obdarovávali kytkama, prostě klasická spolková záležitost. Kolem sedmnácté hodiny bylo focení, přípitek a zákusek.


Před bouráním výstavy bylo focení přítomných pomocníků.

Přípitek byla láhev sektu, který se paní prezidentce povedl otevřít bez úhony. Minulou láhev, kterou otevírala začátkem výstavy večer u nás doma, kapánek přechladila, až zmrzla. Pak počkala, až se víno v lahvi opět zkapalní a otevřela ji. Následoval výbuch, kapalina v lahvi expandovala, čímž ztratila něco své teploty a z hrdla pak tryskal do vzdálenosti 3 metrů vinný sníh...


Jana radostně otevírá láhev sektu.


Borek dohlížel aby měl každý dobrou míru.

Následovalo rozebírání kytek z expozice, balení, uklízení, ... ve 22 hodin bylo hotovo. My také.

A jak to bylo s návštěvností? V neděli přišlo 293 lidí, 134 za 15 Kč a 159 za 30 Kč.

Celou výstavu shlédlo 2928 lidí. 1538 za 15 Kč a 1390 za 30 Kč. Minulá výstava trvala o den déle, tedy jedenáct dní, a měla i větší publicitu kvůli EEE 2005. Také jsme byli ve spodním atraktivnějším skleníku. Takže o čtvrtinu menší návštěvnost je celkem pochopitelná.

Výstava skončila čistým ziskem 30.171 Kč, což je asi o 5 kKč více než loni. Je to díky tomu, že jsme nemuseli platit 40 kKč za pronájem stolů. V horním skleníku již jsou stoly nám vyhovující.

Polovinu zisku však ještě rozělíme mezi vystavovatele. Ti dostanou 41 Kč za každý zapůjčený hrnek. Celkově nám tedy zbyde asi 15 kKč, které poslouží k financování chodu společnosti a jako dotace na Trifida.


Maniakální úsměv viceprezidenta společnosti Mirka Srby.


Depresivní vzezření Rosti Kracíka.


Perlit, ve kterém byla expozice, si přítomní rozebrali.

Byl to již třetí ročník podzimní výstavy Darwiniany v Praze v BZ UK. Zjistili jsme, že tento rok již nepřicházeli lidé pomoci Darwinianě s výstavou, ale přišli dělat "tu svojí" výstavu. Je to zajímavý posun v myšlení našich členů a jsem moc rád, že tomu tak je.


komentáře (1) - poslat mailem - vytisknout článek


Darwiniana Všechna práva vyhrazena. Použití materiálů z těchto stránek pouze se souhlasem společnosti Darwiniana. Přímé odkazy na obsah jsou povoleny jen s uvedením zdroje. © 1991-2013 Darwiniana Darwiniana