Výstava 2008: Den -3

Autor: Michal Rubeš <michal(at)termiter.cz>, Téma: Darwiniana, Vydáno dne: 25. 08. 2008

Dnes začínám novou sérii článků Výstava 2008. Den po dni budete moci sledovat budování výstavy, její průběh i zakončení.

V neděli na chatě Jana nasbírala mech, větve rdesna uťatého (český bambus) a nějaké kamení jako dekoraci. Těžko jsme vše nacpali do auta, větve byly mezi námi a děti s nima celou cestu domů zlobili.

Dnes jsme vše odvezli do botanky a šli se prvně podívat do horního skleníku, kde bude výstava. Čekalo tam na nás překvapení. Stoly již byly smontované a připravené přesně tak, jak jsme si přáli. Velkou měrou se na tom podílel Honza Cvrček, který měl do minulého týdne v BZUKu brigádu.


Ing. Ladislav Pavlata, Lucinka, Petr Kolář, Jana Rubešová

Mezi tím, co jsem z auta nosil mech a kamení, se ve skleníku uskutečnila krátká porada. Ing. Pavlata Janě představil Petra Koláře, který má v zahradě mimo jiné na starosti masožravky.


Místo pro výstavu


Místo pro prodejce

Všechny stoly mají na sobě hnědé linoleum, takže tento rok ušetříme za role igelitů. Je třeba ho však umýt, srovnat a už se na ně budou moci pokládat mísy na rašelinu. Stoly se opět budou obtáčet zelenou stínovkou.


Uprostřed jsou dva složené výstavní stoly

Letos nebudeme mít uprostřed jeden dlouhý dvoujstůl, ale dva ostrůvky. Uvolní se tak prostor u prodejců, který byl často blokován návštěvníky.


Po celé výstavní stěně jsou rámy s drátěnou sítí


Pytle s mechem


Skleník je na sluneční straně natřen vápnem

Celý skleník, kromě severní strany, je natřený bílým vápnem. V případě slunečných dní to bude šetrné jak pro kytky, tak pro prodejce. V minulých letech měli prodejci poměrně velkou spotřebu vody...

Zítra přivezeme rašelinu, která se bude sypat do mís a ve které budou aranžované výstavní kytky.