Výstava 2008: den -1

Autor: Michal Rubeš <michal(at)termiter.cz>, Téma: Darwiniana, Vydáno dne: 27. 08. 2008

Ráno se nikomu z nás nechtělo z postele. Jana mne však nalákala na teplou a voňavou bramboračku. Jedině tak se nám podařilo se dostat do skleníku krátce po deváté hodině.

Než jsme se stačili domluvit s vystavovateli exotického ptacta, tak už byl na skleníku jejich banner. Takže jako každý rok jsme jej po dohodě posouvali, aby se na skleník vešel i ten náš. Tentokrát jsem tam lezl já s Petrem Kolářem.


Honza Horák a jím aranžovaný mech

Jana dohodla, že si budeme moci brát demineralizovanou vodu, kterou filtrují o patro níže. Dokonce nám zapůjčili i barýlek, ve kterém ji budeme ve výstavním skleníku skladovat.


Paní viceprezidentka při precizní práci se smetákem

V poledne jsme jeli do Benešova k Martinovi Zounovi. Ve skleníku mezi tím pracoval Honza Horák na aranžování. Ve 13 hodin pomohl převzít kytky na výstavu od Katky Braunové, které přivezl její bratr.


Pod stolem za stínovkou na vás čekají pytle s bílou rašelinou

U Martina Zouna je veselo. Mají tam jednu psinu, nespočetně koček, želvy a rybičky. A kdo ví co nám ještě zatajili. Nejúspěšnější byly želvy. Lucka s Tondou si vzali židličky a dlouhé minuty seděli před akvárkem. Jana mezi tím vybírala materiály, které nám pan Zoun laskavě zapůjčil na výstavu.

Zahrádka, interiéry, skleníky ostatní niky u Zounů, jsou zajímavé a někdy v budoucnu vám Ch! přinese reportáž.

Po návratu do BZUKu jsme ve skleníku našli další pomocnici - Kristýnu Novotnou. Rozvěsili jsme některé materiály na stěny skleníku a pádili jsme domů.


Kristýna Novotná - další pomocnice


K večeru již někteří nepomáhali

Cestou jsme se ale ještě zastavili v Ďáblicích a vyzvedli od paní Kratochvílové obrázky na výstavu i prodej. Její kresby si jistě pamatujete z minulé výstavy, ovšem tehdy to byly obrázky především orchidejí. Máte se na co těšit, paní Kratochvílová se během roku přeorientovala i na masožravky!


Rašelina s mechem je na místě

A na závěr jsem si pro vás přichystal jedno veliké lákadlo. Ve sbírce masožravek BZUKu totiž právě kvete Utricularia tricolor a rostlina bude zapůjčena na výstavu! Pokud odkvete, nic není ztraceno, právě se rozvíjí další poupě. Kolik z vás vidělo tuhle bublinatku kvést? Teď je jasné, že prostě musíte přijít.


Květ Utricilaria tricolor se vám představuje!